اثرات مخربی که فضای مجازی روی مغز من گذاشته کاملا برای خودم مشهوده.

خصوصا اینستاگرام.

اینستاگرام در لحظه یک سری اطلاعات با حجم زیاد رو وارد مغز میکنه.

دیدن تصاویر و خوندن متن های کوتاه و نیمه کوتاه زیر اونها ، اون هم به تعداد زیاد و پشت سر هم ، باعث شده مغزم عادت کنه به تند گذشتن و تحلیل نکردن !

مغزم مقاومت میکنه در مقابل خوندن مطالب طولانی و منی که تندخوان بودم دیگه خوندن مطالب طولانی در یک کتاب و مقاله وقت بیشتری ازم میبره و خسته ترم میکنه !

اضطراب رو در ناخودآگاه انسان زیاد میکنه ! 

کاملا این استرس رو در وجودم ناشی از این فضا شناسایی میکنم ! منی که توپِ مشکلات و استرس و . اون هم با این کار و رشته ای که مدام توش استرسه ، تم نمیده،یا بهتر بگم به سختی تم میده ، اما این فضا به وضوح به هم ریخته من رو !

جالبیش اینجاست که هرچه بیشتر واردِ بازی این ماجرا میشی ؛ عین کوکایین ، لذت بیشتری میبری ولی کوتاه مدت تر !

یعنی هعی باید بیای بکشیش.

بکشیش.

بکشیش.

اونقدر که به خودت میای میبینی در هر لحظه ای که دستت میاد گوشیت دستته و اولین برنامه ای رو که باز کردی اینستاگرامه !

اثر مخرب بعدی "مقایسه اس".

ما خودمون رو نه تنها با "اشخاص" ، بلکه با "زمانها" و "مکانها" هم مقایسه میکنیم !!!

این باعث میشه منی که در نوع و مدل خودم بهترین و خاص ترینم (همه امون در نوع و مدل و بعد زمانی مکانی بهترینِ خودمونیم) همیشه احساس کمبود کنم ! 

آخ . این دوستم چه آرایش خوشگلی داره ، چه لباس خوشگلی، چه بهشون تو این مکان خوش میگذره، چه موقعیت خوبی داره ، چه غذای باحالی خورده ، چه هتل خفنی رفته ، چه کار باحالی کرده ! و نتیجه این میشه که دقیقا از اون داشته هایی که عده ای دیگه دارن حسرتش رو میخورن و مقایسه میکنن با خودشون لذت نبریم :)

حالا به نظرتون چه کنیم ما گیر افتادگان این فضای مجازی ؟ :) 

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : میکنه ,مقایسه ,بکشیش ,خوندن ,زیاد ,کوتاه ,بکشیش بکشیش ,مطالب طولانی ,خوندن مطالب ,فضای مجازی ,خوندن مطالب طولانی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Shawn تک ترفند کنگره شهدای مسجد فاطمیه اصفهان Andrea وبلاگ شخصی | ایلیا شاهچراغی سپتیک تانک فاضلاب فروشگاه محصولات تازه ابر فان خرید کتاب کاروفناوری کلاله - پروژه کارکلاسی پاورپوینت درسنامه ششم پودمان هفتم هشتم نهم