آهنگ زیر رو پلی کنین تا یه کم بعدش دور هم گپ بزنیم.

شما چقدر تحمل تفاوت ها رو دارین ؟ 

مثلا چقدر میتونین آدم های خیلی متفاوت با خودتون رو تحمل کنید ؟ باهاشون ارتباط بگیرین و بهتون با هم خوش بگذره ؟ 

من دو طیف دوست دارم.

دوستهام هم ، همه با من ۱۸۰ درجه متفاوتن :) 

مثلا همین دوستم ، تا قبل از اینکه پدرش فوت کنه و بره ، کلی صمیمی بودیم ، در حدی که خونه هامون رو هم تو یک کوچه گرفتیم که نزدیک باشیم.

بعد با هم متفاوتیم.

در یه حدی تفاوت داریم که برای همه تعجبه :)) 

مثلا در حدیه اون که نمازش قضا نمیشه ! در این حد بگم قضا نمیشه که میخواد بلیط بگیره بره ، ساعتی میگیره که به نمازهاش برسه ! یا اگه خداااایی نکرده نمازیش قضا بشه کلی رو در و دیوار میچسبونه که فلان نمازم قضا شده ، که یادش نره بخونه.گگ 

بعد نمازهاش طووول میکشه :) من همه اش شوخی میکنم میگم باز این نماز جعفر طیار میخونه :)) 

یا عادت های غذایی و زندگیش ۱۸۰ درجه با من تفاوت داره :))

ولی ما به راحتی کنار هم زندگی میکنیم.

اون پنیر خامه ای و چای نبات میخوره ، من پنیر تبریزی و چای سبز تلخ :)) بعد دوتاییم غر میزنیم به هم و کر کر کر میخندیم :)) 

تا میاد میگه نبات من رو گرفتی ؟؟؟؟ پنیر خامه ای من رو گرفتییی ؟؟ 

من همیشه میرم سرویس بهداشتی ، باید اب یخ یخ باز کنم ؛ 

بعد اون باید آب داغ داغ باز کنه .

همیشه هم جیغ جیغ میکنیم دوتایی که چطوری تو با اب سرد دست صورت میشوری ، تو با آب گرم :)) 

یه بار که آب گرم شیرش خراب بود مجبورم کرد تعمیر کار بیارم درستش کنم :))) 

یا شبها باید پنجره اتاق باز باشه من خوابم ببره ، اون باید بخاری رو تا ته بکشه بالا تا خوابش ببره :))

یه طیف دیگه دوستی دارم که تو مهمونی مشروب و سیگارش ازش جدا نمیشه ؛ 

تیپ و استایلش با من کلی فرق داره، هر روز موهاش یه رنگه ، یه شکله ، ولی کنار هم کلی خوشیم و خوش میگذرونیم و میخندیم. خیلیم خوبیییم. 

دیروز تو بیمارستان ، بچه ها داشتن بهم میگفتن چطوریه تو و این سه تا دوستهات اییینقدر با هم تفاوت دارین ولی اینقدر با هم راحت و خوشین ؟ 

ما هرجا شما رو دیدیم داشتین فقط با هم میخندیدین.

یه اپسیلونم اخلاق و روحیاتتون شبیه به هم نیست ! 

منم میخندم میگم عززیزم :)) ما قابلیت تحمل تفاوت ها رو به نحو احسن داریم ! از هم دیگه نهایت لذت رو میبریم بدون در نظر گرفتن این همه تفاوت ! بدون این که بخوایم تفاوت هامون رو بکوبیم تو صورت هم.

من نمیگم چون تو چادری ای  ، چون تو نماز خونی ، چون تو مذهبی ای ؛ من باهات دوست نمیشم! 

اون نمیگه چون تو نماز نمیخونی ، روزه نداری ، حجاب نداری ، باهات دوست نمیشم.

نمیگم چون تو مشروب میخوری ، سیگار میکشی ، قیافه ات شیتان پیتانه با تو نمیگردم ! 

اون ب من نمیگه چرا همراهیم نمیکنی تو مشروب خوردن سیگار کشیدن ؛ املی ، مو رنگ نکرده ای ! 

میدونی میخوام چی بگم؟ 

میخوام بگم ما ادمها اگر به تفاوت های هم کار نداشته باشیم ، کنار هم میتونیم شاد و راحت و آزاد زندگی کنیم :) 

همین. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آجرنما پایه سوم آموزشگاه آزادی (جزیره خارگ) بنیاد اندیشه های اسلامی جوانان افکارم مجموعه آثار هنری و قدیمی حدادی صفحه رسمی دکترغلامرضا ابیاک تست مبين سفارش یو پی اس